Yaz Çiçekleri Ve Isimleri

Yaz Çiçekleri Ve Isimleri

Yaz ayları yaklaşınca balkon ve bahçelerimizin renklenmesini isteriz. Bunun içinde düzenleme yaparız. Bu düzenleme içerisinde elbette çiçekler yer alır. Ancak bazı çiçekler ilkbahar bazıları ise kış gibi mevsimlerde açar. Bugünkü yazımızda yaz çiçekleri ve isimleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yıldız çiçeği

Papatya benzeri, adını Yunanca yıldız anlamına gelen “astron” kelimesinden alır. Kır çiçeği görünümü ve çok sayıda rengi ile aster, çok yıllık bir favoridir ancak en iyi yaz aylarında çiçek açar. Bağlılık ve keşif sembolüdür

Şakayık

Sadece en popüler düğün çiçeklerinden biri olan şakayık, iyi şansın, mutlu bir evliliğin ve sonsuz refahın sembolüdür. Belki de mutlulukları, çiçeğin mavi dışında her rengin gelmesinin nedenidir

Kadife çiçeği

Modern görüşlerin aksine, kadife çiçeği her zaman nefis olumlu bir çiçek olarak görülmedi. Birçok kültürde kadife çiçeği, ölüm ve aşk arasında bir bağlantı olarak düşünülmüştür.

Ayçiçeği

Bu parlak sarı ve güzel çiçek, mutluluk ve canlılığın bir sembolünden daha fazlasıdır. Yunan Apollon ve Clytie efsanesine göre, aynı zamanda sarsılmaz bir hayranlığı temsil eder Boy olarak oldukça uzun olan ve ülkemizde güne bakan olarak bilinen ayçiçeklerinden birçok şekilde faydalanırız.

Lavanta

Her yerde birçok özelliği ile karşımıza çıkan lavanta çiçeği de yaz çiçekleri arasında yer alır. Kokusu her yerde kullanılır. Sabun, parfüm, deterjan ve daha birçok kategoride bu çiçeğin kokusundan faydalanırız. Renk olarak mor bir çiçektir. Lavanta çiçeği şans anlamına gelir.

Ortanca

Ortanca çiçeğinin birçok anlamı olsa da iki tanesi öne çıkıyor. Doğu folklorunda Japon imparator, sevdiği kıza kötü davrandığı için üzüntüsünü ifade etmek için pembe ortancalar verir. Ortancalar, özellikle pembe ve mavi çeşitler, o zamandan beri içten özürlerle ilişkilendirilmiştir.

Eğer kendinizi şımartmak ve evinize bir yaz çiçeği almak istiyorsanız, internetten sipariş vererek bu işlemi hızlıca halledebilirsiniz. İnternette yer alan çiçekçi firmalarını bulmak için Esenyurt çiçek gönder, şeklinde aratıp dilediğiniz firmayı seçerek alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik zengin çeşitlilikleri nedeniyle çiçek firmalarından bir çiçek türünü yüzlerce farklı kategori içerisinde görebilirsiniz.

Genel Kültür