Tenisin Ekselansları Kimdir

Tenisin Ekselansları Kimdir

Tenisin Ekselansları Kimdir?

Tenisin ekselansları lakaplı Roger Federer tartışmasız tüm zamanların en büyük tenisçisidir. Aynı zamanda dünyanın en çok kazanan sporcularından biridir. Birçok kişi Federer’i bir tenis tanrısı olarak adlandırıyor ve tenisin popülerliğini geri kazandırdığı için ona güveniyor. Taraftarlar, saha içinde ve dışında yaptığı hareketler için hem övgü hem de eleştiri alıyor, ancak yeteneğinin boyutunu veya spora olan bağlılığını kimse tartışmıyor. Tenis ayakkabıları Federer’in kendi ismini taşıyan amblemine sahiptir.

Roger Federer, 17 Ocak 1981’de İsviçre’nin Hundingebrua kentinde doğdu. Ailesi ona İsviçreli tenisçi Roger Federer’in adını verdi. İsviçre’de büyümek, Federer’in herhangi bir gereksiz eleştiri olmadan zanaatını geliştirmesine izin verdi. Çocukluğunun ve gençlik yıllarının tamamı, koçu Tony Hood’un dikkatli bakışları altında becerilerini geliştirmekle geçti. Bu onun profesyonel bir atlet olarak tam potansiyeline ulaşmasını sağladı ve erken başarılara ulaşmasına yardımcı oldu. Tenis çantaları tenisçilerin kullandığı bir ekipmandır.

20 Yaşında Efsane Oldu!

Federer 17 yaşında profesyonel tenis oynamaya başladı ve kısa sürede kendini bir elin en iyi oyuncusu olarak kabul ettirdi. Daha sonra sadece 20 yaşında Wimbledon’da ilk grand slam’ini kazandı. Kariyeri boyunca, Federer çok sayıda başka ödülle birlikte 20 grand slam şampiyonluğu biriktirdi. Çok sayıda başarıya sahip olmasına rağmen, Federer grand slam kazanmaya devam etti, bu da bir sporcu olarak hala zirvesinde olduğunu gösteriyor. Ünlü oyuncu kariyeri boyunca tenis raketi ekipmanını en iyi kullanan oyunculardan birisi oldu.

Büyük sporcuları efsanevi olanlardan ayıran bir şey net değerleridir- ve Roger Federer istisna yok. Forbes, onu 2018’de 120 milyon dolar ile 16. en yüksek ücretli sporcu olarak sıraladı. Lusciano, İtalya’da birkaç lüks kol saati, bir sanat koleksiyonu ve bir bağ sahibidir. Ek olarak Federer, 2017 yılında dünyanın dört bir yanındaki imkanları kısıtlı ve engelli çocukları desteklemek için Team8’i kurdu. Ayrıca, yeterince temsil edilmeyen ülkelere 6-59 yaş arası çocukları etkileyen çocuk açlığı ve sağlık sorunlarıyla mücadelede yardımcı olmak için UNICEF’in yönetim kurulu üyesi oldu.

Roger Federer 41 yaşında emeklilik kararını açıklayarak hayranlarını yasa boğdu. Tenisin ekselansları Levis Cup çiftler maçında Rafael Nadal ile takım arkadaşı oldu. Maçtan yenilgiyle ayrılan Federer gözyaşları içinde tüm tenis dünyasına vade etti.

Spor