Serena Emekli Oldu Hayranları Gözyaşlarına Boğuldu

Serena Emekli Oldu Hayranları Gözyaşlarına Boğuldu

Serena Emekli Oldu Hayranları Gözyaşlarına Boğuldu!

Tenis efsanesi Serena Williams, tüm zamanların en büyük sporcularından biridir. Profesyonel bir tenisçi olarak spora hakim oldu ve ayrıca kadın tenis şampiyonu olarak birkaç Grand Slam şampiyonluğu kazandı. Profesyonel bir kadın tenisçi ve üç çocuk annesi olarak engelleri aşmasıyla tanınır. Tenis oynamaktan emekli olmasına rağmen, yaşına rağmen kadınlara ve çocuklara ilham vermeye devam ediyor. Deneme bonusu

Williams tenis kariyerini yedinci Wimestone unvanını kazanarak büyük bir notla sonlandırdı. O tantana ve tartışmalar arasında turnuvayı kazandı. Wimbledon’da finalde Rus rakibi Svetlana Kuznetsova’yı yendiği için taraftarlar onu alkışladı. Bununla birlikte, bazı taraftarlar Williams’ı Wimbledon’da daha yüksek bir sıralama galibiyeti elde etmek için maçı attığı iddiaları üzerine yuhaladı. Ne olursa olsun, Williams en sonunda unvanını korudu ve şimdiye kadarki en madalyalı atletlerden biri olmaya devam ediyor. Serena ABD Açık Tenis Turnuvasıyla beraber kortlara veda etti!

Serena Hayırseverliğiyle Tanınıyor!

Bir atlet olmasının yanı sıra Williams, hayırseverlik çalışmalarıyla da tanınır. Serena Williams Vakfı aracılığıyla meme kanseri farkındalığı, insan hakları, kültürün takdir edilmesi, sağlık, eğitim ve LGBT sorunları gibi nedenleri desteklemektedir. Bu vakıf aracılığıyla, kendisiyle benzer sorunları olan insanlara, yani engelli çocukları olan Afrikalı Amerikalı annelere yardım eden projelere sponsorluk yapıyor. Ayrıca Amerika’da Pamper Corporation ve Güney Afrika’da Project Avert aracılığıyla HIV/AIDS araştırmalarını ve önlenmesini finansal olarak desteklemiştir.

Tüm zamanların en ünlü kadınlarından biri olan Serena Williams, çalışma etiği ve oyun tarzından ilham alarak hem doğrudan hem de dolaylı olarak nesiller üzerinde kalıcı bir etki bırakmıştır. Hayırsever çalışmalarla diğer birçok kadın sporcunun hem sporda hem de hayatta başarılı olmasının önünü açan ikonik bir figürdür.

Spor