Profesyonel Fön Makinesi Markaları?

Profesyonel Fön Makinesi Markaları?

Profesyonel Fön Makinesi Seçimi

En iyi fön makineleri üretim olarak düşünüldüğünde profesyonel fön makinesi olarak üretilmiş olan makinelerdir. Ama  bu makineler konusunda tecrübe sahibi olmayan kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu  nedenle size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için bir nevi profesyonel anlamda kullanım için tasarlanan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayıp ve fön makinesi önerileri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Tavsiyeleri

Fön makinesi seçmeniz ve bilgilenmeniz için yazı içeriğini paylaşırken vakit anlamında uzun uzadıya zaman kaybetmek istemeyenler adına hemen tavsiyelerle başlamak istedik.
Bu listeyi incelediğinizde memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanan ürünlerle karşılaşacağınızı şimdiden söylemek isteriz. İyi bir fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmede kullanmayı düşünen veya hızlı pratik bir şekilde  saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi Fön Makinesi Önerileri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella piyasada güçlü motor kullanma tekniğiyle bilinen bir markadır. Daha derin incelenme yapıldığında  hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle  profesyonel fön makinesi olarak listemizin ilk sırasında. Ayrıca hem ekonomik hem de ionizer özellikli Turbobella satış sırası ve sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından seçenekler listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’da üretilip bizlere sunulan Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile birçok alışılagelmiş fön makinelerinin arasından sıyrılarak yine fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Kalitesi tartışılmayan kendine has üretilen materyalden imal edilen  bu teknoloji harikası cihazın satın alırken düşündüren tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makinelerinin kuaförler arasında ciddi yer tutan markalar olduğunu bilmek gerekir.  Uzun yıllar boyunca profesyonel fön makineleri üretmiş olan Parlux de hala bir çok kuaförün ilk tercihi olmaya devam ediyor. Ürünleri son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makinesi Satın Almak

Profesyonel kullanım sağlayan  fön makineleri her türden ürünlerin satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef satışı bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel fön makinesi markalarını tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi rakamlar kullanıcıları yanıltmak amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Moda ve Yaşam