Nitekim Ne Demek? Tdk’ya Göre Nitekim Kelime Anlamı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Nitekim Ne Demek? Tdk’ya Göre Nitekim Kelime Anlamı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sonuç olarak manasında kullanılan nitekim kelimesine günlük hayat içerisinde sıklıkla rastlanmaktadır. Kullanılan kelimelerin anlamının bilinmesi de oldukça önemlidir. Aynı zamanda bir cümle içerisinde nitekim kelimesi ile karşılaştığınız takdirde de ne anlama geldiğini bilmeniz size bir avantaj sağlayacaktır.

 Nitekim Ne Demek?

 Nitekim kelimesi, Türk Dil Kurumu’na göre hakikaten ve gerçekten anlamlarında kullanılmaktadır. Cümle içerisinde kullanılmakta olan nitekim kelimesi genellikle bir cümleyi bağlamak için kullanılmaktadır. Nitekim kelimesi genel de sonuç olarak manasına gelecek şekilde kullanılmaktadır.

 Aynı zaman da nitekim kelimesi nasıl ki ve sonunda manalarında kullanılmaktadır.

 TDK’ya Göre Nitekim Kelime Anlamı Nedir, Nasıl Kullanılır?

 Cümle içerisinde sıklıkla kullanılan nitekim kelimesi bir olay anlatılırken sıklıkla kullanılmakta olan bir kelimedir. Cümle içerisinde ” Yaşanılanlardan sonra nitekim daha iyi bir insan olmaya karar vermişti” şeklinde kullanılabilir. Nitekim kelimesi hem cümlenin başında hem de sonunda kullanmaya uygun bir kelime olarak bilinmektedir. Kelime anlamı ise gerçekten ve hakikaten manasına gelmektedir. Cümle içerisinde bir konu anlatılırken sıklıkla kullanılmakta olan bir kelimedir.

 

Kaynak: dunyaguncel.com

Genel Kültür