Nem Kurutma Cihazları Verimli Mi?

Bu yazımızda sizlere Nem Kurutma, Nem Alma Cihazı hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Öncelikle nem nedir konusuna açıklık getirelim. Nem bilimsel olarak havada bulunan ve havada tutulan su buharıdır. İnsan yaşamı için en önemli değer olan suyun temelini atmosferin nemi oluşturmaktadır. Su buharının yoğunluğu arttıkça nem de artar. Nem oranı arttıkça, nemin olumsuz etkileri de artmaktadır.ve yoğun nemli ortam insan sağlığına zararlıdır.

Öyle ki bunu en çok uyurken odada soluk alıp verme ile oluşan nem artışının yarattığı boğuk havada hissederiz. Bu sebeple evinizde sağlıklı bir iklim oluşturmak için nemin sorun olabileceği yerlerde Trotec HomeComfort serisi ile kesin bir çözüme ulaşabilirsiniz. Trotec Alman kalitesi ve inovatif düşüncesi, profesyonel ekibi ile sektörde lider konumdadır. Cihaz çeşitliliğimiz ve kaliteli, bütçe dostu ürünlerimizle hizmet vermekteyiz.

Nem Kurutma Nedir?

Yaşam alanlarımızdaki nem yaşam kalitemizi düşürerek bizleri olumsuz etkiler. Bu nedenle yaşam alanlarımızdan nemi uzaklaştırmak için birtakım nem kurutma cihazları geliştirilmiştir. Bu cihazları kullanarak ortamdaki nemi kurutabilir ve tekrar ideal seviyeye getirebiliriz. Aksi takdirde ortamdaki nem bizim ve yaşam kalitemizi olumsuz etkileyecektir. Nem Kurutma veya Nem Alma işlemi, nem alma cihazları aracılığıyla mekandaki nem miktarının ideal nem seviyesine düşürülmesi işlemidir. Yapılarda, yüzme havuzlarında vb. Nemin fazla olabileceği ortamlarda kullanılır. Özellikle inşaatlarda sıklıkla beton kurutma vb. işlemi için kullanılır. Kış aylarındaki inşaat yapımlarında ise kullanılması şarttır, çünkü yapım aşamasında inşaat neme oldukça dayanıksızdır.

Nem Alma Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Nem alma makinesi en yaygın olarak, soğuk hava depoları, gıdaların depolanması ve saklanması gereken durumlarda kullanılır. Müzeler, ilaç fabrikaları, arşivler, endüstriyel ürün saklama depolarında da nem kurutma cihazı kullanılmaktadır. Nem alma cihazları evlerde de kullanılabilmektedir. Trotec HomeComfort serisi nem kurutma cihazları ile kesin bir çözüm olarak olumsuz oda iklimiyle mücadele edebilir ve evinizde sağlıklı bir iç mekan iklimi oluşturabilirsiniz.

Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nem kurutma işlemi, nem alma cihazlarının ortamdaki fazla nemi ideal nem seviyesine indirmesine verilen isimdir. Nem kurutma cihazı, ortamdaki fazla nemi kurutarak sağlıklı ve ideal bir iç mekan iklimi oluşturur.

Nem Kurutma Cihazları Nasıl Çalışır?

Nem Kurutma Cihazları, ortamdaki nem oranı ideal nem oranından daha yüksek olduğunda fazla nemi kurutarak ortamdaki nemi ideal ve sağlıklı nem seviyesine indirdikten sonra çalışmasını durdurur. Ortamda tekrardan bir nem artışı olduğunda cihaz otomatik olarak tekrar devreye girerek nemi tekrardan ideal seviyeye indirir. Emniyet sensörü cihazın su haznesi dolduğunda taşmaması için devreye girerek cihazı kapatır. Cihazın su haznesi boşaltıldığında ise tekrardan aktif hale gelerek çalışmaya devam eder. Cihazın çalıştığını üzerindeki led lamba göstermektedir. Cihazın çalışması oldukça kolay olup fişe takılı olması yeterlidir.

Nem Kurutma Cihazları Verimli Mi?

Nem seviyesinin kendiliğinden düşmesini beklemek, nem kurutma cihazlarını kullanarak nem seviyesini düşürmekten çok daha fazla zaman almaktadır. Nemin uzun süre ideal nem seviyesinin üstünde olması ise birçok olumsuz sonuç doğurmaktadır. Evlerde ve yapılarda rutubet, küf ve mantar oluşumunun hızlanması bu sebeple de eşyaların hızlı yaşlanması gibi daha birçok olumsuz sonuç doğurur. Bu sebeple nem kurutma cihazları yüksek performansıyla nemi ideal seviyeye ulaştırmakta oldukça verimlidir.

Güvenilir Nem Kurutma Firması

Trotec olarak Alman kalitemiz, yenilikçi olmamız, başarımız ve profesyonel kadromuzla sektörde lider konumdayız. 7 gün 24 saat firmamızla iletişime geçebilir, ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Nem Alma Cihaz Fiyatları

Cihaz fiyatları ürünlerin kapasitesine, modeline ve sağlamış olduğu ek özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Nem Alma Cihaz Fiyatları ise 1.087,06 TL ile 18.498,81 TL arasında yer almaktadır.

Genel Kültür