İstanbul’da Diş Beyazlatma Tedavisi Nerede Yaptırılır

İstanbul’da Diş Beyazlatma Tedavisi Nerede Yaptırılır

İstanbul’da Diş Beyazlatma Tedavisi Nerede Yaptırılır?

Diş beyazlatma işlemi lekelenme ve renk değişimi problemi olan dişlerde sorunun giderilerek dişlerin doğal ve olması gereken renkte dişlere ulaştırılması için yapılan tedavilere denilmektedir. İki farklı şekilde diş beyazlatma işlemi ele alınmaktadır. Bunlardan biri ofis tipi diş beyazlatma tedavisi diğeri de ev tipi diş beyazlatma tedavisi şeklinde ele alınmaktadır. Peki, İstanbul’da diş beyazlatma tedavisi nerede yaptırılır?

İstanbul’da en iyi diş beyazlatma tedavilerini Smilegroup diş kliniğinden alabilirsiniz. Aldığınız bu hizmetin en hızlı ve pratik olarak sonuçlanmasını talep ediyorsanız ofis tipi diş beyazlatma seçeneğini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ev tipi diş beyazlatma işlemi de daha ekonomik ve zahmet isteyen, uzun süreli bir tedavidir.

Diş Beyazlatma Tedavisi

İstanbul’da diş beyazlatma tedavisi nerede yaptırılır diye baktığımızda eğer bu işlemi Smilegroup’tan almak isterseniz bununla ilgili olarak nasıl bir prosedür uygulanacağından bahsedelim. Eğer ki ev tipi diş beyazlatma tedavisinde karar kılarsanız o halde diş hekiminiz size neler yapmanız gerektiği konusunda gerekli eğitimi verir ve işleminizin sonucunu takip eder.

Eğer ki ofis tipi diş beyazlatma tedavisi alırsanız bunun için de diş hekiminiz iki seanslık bir işlem uygulayacaktır. Ancak seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için bu sayıyı ortalama biçimde düşünmelisiniz.

  • Ofis tipi diş beyazlatma işleminde seansa başlanıldığında ilk olarak kişiye işlemi daha rahat yapabilmek adına yanak ekartörü adı verilen bir alet takılır. Sonrasında da kişinin diş renginin durumu değerlendirilir.
  • Sonrasında hastanın diline tutucu koyulur. Ardından da tüm bölgenin iyice kurulanması sağlanır. Bu işlem sırasında kuruluk önemlidir.
  • Sonraki işlem de kişinin diş diplerindeki yumuşak yerlere rezin bariyer işlemi yapılmaktadır.
  • Sonrasında da ışık tedavisi ve ardından diş beyazlatma ürünü yüzey kısımlara uygulanır.
  • Birkaç dakika bekledikten sonra diş yüzeyine sürülen jel ürün temizlenir.

Bu süreç sonrasında kişilerin ağız ve diş bakımına dikkat etmesi son derece önemlidir. Aksi halde tekrardan sararma ya da lekelenme sorunu meydana gelebilir. Bunun için kişiler 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gelmeyi unutmamalıdır.

Sağlık