Geçici Korkuluk Sistemi

Geçici Korkuluk Sistemi

Geçici Korkuluk Sistemi

İş sağlığı ve güvenliği kuralları gereği iş yerlerinde iş kazalarını önlemek amacıyla gerekli önlemler alınmalıdır. İş kazalarının en sık rastlandığı inşaat sektöründe kazaları önleme ve yüksek güvenliğin sağlanması amaçlarına ulaşmak için geçici korkuluk sistemi çeşitleri kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe yapılan işlemler çoğunlukla yüksek ve engelsiz bölgelerde yapılmaktadır. Bariyer eksikliği düşme riskini arttırdığı için bu alanlara hızla kurulup kaldırılabilen ve kurulu olduğu ortama kolayca sabitlenen sistemler yerleştirilir. Sistemler kullanıldığı bölgeye göre farklı renklerde satılmaktadır. Her ne kadar güvenlik amaçlarıyla kullanılsalar da üzerlerine yerleştirilen firma logosu sayesinde tanıtım hizmetini de sağlarlar.

Korkuluk Nerede Kullanılır?

Korkuluk yüksek olarak inşaat sektöründe kullanılır. Merdiven boşluğu, çatı boşluğu, asansör boşluğu, balkon boşluğu gibi alanlar geçici korkuluk sistemi ile kapatılarak iş kazalarının önüne geçilmektedir. Her alanda farklı şekilde kullanılan bariyer ve korkuluk sistemleri üretilmektedir. Kolay kullanım özelliğine sahip olan korkuluklar hızla kurulup kaldırılabilir. Kurulum yapıldığı alanda yüksek güvenlik sağlayarak görevini başarıyla yerine getirebilir.

Sabitleme Yöntemleri

Kolay ve hızlı kullanım sağlayan korkuluk sistemleri bulundukları yere göre farklı sabitleme tekniklerinden faydalanılarak montajlanırlar. Yandan, üstten braketler yardımıyla ve kelepçe yöntemleri korkuluk sistemlerinin sabitlendiği başlıca tekniklerdir. Hızlı bir şekilde sabitleme işlemi gerçekleştirilerek kurulum sağlanabilir.

Eğim durumuna göre sınıflara ayrılan sistemler A, B ve C olarak adlandırılır. 10 derece eğim açısından 45 derece eğim açısına kadar güvenle kullanılabilirler. Kullanacağınız alana göre seçim için her zaman bizlerden destek alabilirsiniz.

Genel Kültür