Filenin Efeleri, Challenger Cup’ta İkinci Oldu

Filenin Efeleri, Challenger Cup’ta İkinci Oldu

Filenin Efeleri, Challenger Cup’ta İkinci Oldu

A Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB Challenger Kupası’nın finalinde Küba takımına 3-1 skoru ile yenilerek ikinciliği ele aldı oldu. Şampiyon Küba, 2023 FIVB Milletler Ligi’ne katılma hakkı kazandı. A Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB Challenger Kupası’nın finalinde Küba takımına 3-1 yenilerek ikinci oldu. Şampiyon olan Küba, 2023 FIVB Milletler Ligi’ne katılma hakkı kazanmış oldu. Türkiye, ilk sette servisler içinde etkili olan Küba takımı karşısında hücumda istediği performansı gösteremedi. Küba, blok durumundaki başarısı ile ilk seti 25-17 kazanarak 1-0 öne geçmiş oldu. Bu duruma ise bahis siteleri üzerinden erişim sağlamak mümkün olmuş oldu.

İkinci set içerisinde bulunan milli takım, hücumda Adis Lagumdzija ile etkili olmuş oldu. Ortadan hücumlar ile sayılar üreten ay-yıldızlılar, setin sonunda rakibinin skora yaklaşmasına izin verse de seti 25-23 alarak maça dengeyi getirdiğinde durum 1-1’lik bir skor oldu.

Üçüncü sette de Herrera ve Concepcion’un sayıları ile rahat bir set oynayan Küba, seti 25-20 alarak 2-1’lik üstünlük kurmuş oldu. Dördüncü set içerisinde Küba takımı, Lopez ile hücumda etkili olmuş oldu. Pasör çaprazından rahat bir şekilde sayılar bulan Küba takımı, seti 25-20 maçı da 3-1 kazanarak şampiyon oldu.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN A MİLLİ ERKEK VOLEYBOL TAKIMINA TEBRİK
Gençlik ve Spor Bakanı olan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, FIVB Challenger Kupası finalinde Küba’ya 3-1 yenilerek ikinci olan A Milli Erkek Voleybol Takımı için kutlama mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu, kendisinin yayımladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi: “Güney Kore’de düzenlenen FIVB Challenger Kupası finalinde mücadele ederek ikinci olan A Milli Erkek Voleybol Takımımızı kutluyorum. Milli sporcularımızın elde ettiği başarıda emeği geçenleri tebrik ediyorum. Filenin Efelerine gelecekte mücadele edecekleri organizasyonlarda başarılar diliyorum”

Spor