En Trend Pilates Hareketleri

En Trend Pilates Hareketleri

En Trend Pilates Hareketleri

Bedeninizi güçlendirmenizle birlikte gelen zindelik, mutlu ve huzurlu hissetme, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeklerin arasında yer alır. Karın kaslarınızı güçlendirmek, bel kaslarınızın daha iyi çalışmasını sağlamak, dengeli ve sabit bir vücuda sahip olabilmek için pilates, evde yapabileceğiniz en önemli sporlar arasında yerini alıyor. Uygun duruşu ve egzersizler ile omurganızı güvende tutarak kontrollü hareketler eşliğinde oldukça formada bir bedene sahip olabilirsiniz. Hiçbir ekipman olmadan evde yapabileceğiniz hareketler bulunuyor. Bu hareketleri yaparken dikkat etmeniz gereken önemli püf noktaları vardır.

Köprü hareketi: Köprü hareketi oldukça kolay görünen ama doğru yapıldığı zaman sizin kalça kaslarınızı oldukça fazla çalıştıran bir harekettir. Bu hareketi yaparken, köprüye kalçanızı kaldırdığınız zaman mutlaka birkaç saniye kalçanızı sıkın ve öyle aşağıya doğru indirin.

Kısa Mekik: Mekik hareketi, karın kaslarınızı harekete geçirir. Fakat mekik yaparken eğer bacaklarınızı dizlerinizden bükerek yere yatır ve elleriniz başınızın arkasında daha kısa kısa kalkışlar yaparsanız o zaman ciddi şekilde karın kaslarınızı da harekete geçirmiş olursunuz.

Plank: Plank pozisyonları birden fazla şekilde yapılabilir. Yan plankler, normal plank pozisyonu, hareketli plank egzersizleri ve çok daha fazlası ile kombinasyon yapabilirsiniz. Sayısız kasınızı harekete geçiren bu egzersiz, tek başına bile forma girmenize yeterli olabilecek sihirli bir güce sahiptir.

Squat: Egzersizlerin vazgeçilmezi olan squat, yine farklı kombinasyonlar ile yapılabiliyor. Ayaklarınızı doğru yerleştirdiğiniz ve bedeninizi de olması gerektiği gibi tuttuğunuz taktirde tüm vücut pilates çalışması için oldukça uygun bir egzersizdir.

İster spor salonuna gidin, isterseniz de evde çalışınız, bu hareketleri mutlaka pilates serüveninize eklemelisiniz. Eğer daha fazla hangi hareketleri eklemeniz gerektiğini bilmiyor ve bu konuda bir uzman ile görüşmek istiyorsanız Burak Kulaksız ile iletişime geçerek dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Uzman görüşü almak, özel bir eğitmen ile belirli gün ve saatlerde çalışmak sizi forma girmek için motive edecek ve beslenmenizi de düzenleyeceği için kısa bir sürede fazla kilolarınıza elveda diyebileceksiniz.

Spor