Desiccant Rotorlu Kompakt Nem Alma Cihazı – 444 0 835

Desiccant Rotorlu Kompakt Nem Alma Cihazı – 444 0 835

Nem Alma & Nem Kurutma

Nem soluduğumuz havada bulunan moleküllerin taşıdığı su miktarıdır. Makine ve endüstri dünyasının nem oranını bir tehdit olarak görmektedir. Kontrol edilebilir ve yönetilebilir bir nem oranı hedeflemektedir. İnsan hayatını doğrudan veya dolaylı yoldan etkileyen üretim faktörlerini etkileyen, nihai ürünlere doğrudan etki eden yapısını bozan nemin istenilen seviyeye çekilmesi elzemini gerçekleştirmektedir.

Pragmatizm kuramı üzerinden değerlendirilmektedir. Pragmatizm uygulayıcılık üzere inşa edilen, sonuçlar itibarıyla verilerin elde edildiği, fayda sağlayıcılığı üzerinden kabul gören felsefi edinimdir.

Nem Alma; soluduğumuz hava da bulunan nem oranın azaltılması

Nem Kurutma; nüfuz etmiş her türlü nitel materyallerin nem oranının azaltılması için yapılan müdahaledir.

Nemi oluşturan ve etki ettiği alan itibarıyla problemi doğuran neden aynı olsa da uygulayıcılıkta Nem Alma ve Kurutma olarak iki kavramda kabul görerek işlem yapılmaktadır.

Nem Alma ve Nem Kurutma İşlemleri müdahale tekniği itibarıyla çeşitli imkanlar mevcuttur.

Kompakt ve kompleks sistemlere entegre veya kompleks sistemlerin direkt bir parçası olarak tümleşik çalışan endüstri dünyasının fiziki ve kimyasal müdahalenin insanlığın hizmetine sunduğu cihazlar mevcuttur.

Desiccant Rotorlu Kompakt Nem Alma Cihazı ve Nem Kurutma Cihazı

Yapı itibarıyla Desiccant difüzyon prensibi yoluyla havadaki nemi kendinde tutundurarak, nemi taşınım yoluyla kendine alır. Bu tür maddelere Desiccant denir.

Desiccant Nem Alma ve Desiccant Nem Kurutma

Desiccant kimyasal maddesinin türleri kullanılarak üretilmiş Desiccant Nem Alma Cihazları ve Desiccant Nem Kurutma Cihazları sürdürebilir nem kontrolü sağlamaktadır.

-Çalışma Prensibi

Decissant Rotorlu Kompakt Nem Alma Cihazı

Havada bulunan su moleküllerinin rotor üzerinde bulunan decissant maddesiyle difüzyon yoluyla taşınmasını sağlamaktadır. Rotor belli periyot da dönerek sürekli kontrol ünitesi işlevi sağlamaktadır. Havadaki su moleküllerini taşınım yoluyla kendinde tutunduran rotor yine dönme noktasında reaktivasyona girerek su moleküllerini dış atık haznesine geçmesini sağlar. Su moleküllerinden kurtulan rotor dönmesini devam ettirerek giriş kısmından gelen havada bulunan yeni su moleküllerini tutundurmaya kendine almaya devam eder. Yeniden reaktivasyon kısmına girerek tutundurduğu su moleküllerinden kendini arındırır. Nemden arındırılmış hava çıkış kısmından mahal kısmına aktarılır. Bu işlem çevrimdir. Döngüdür. Bu döngü esasına göre işlevini gerçekleştirmektedir.

Silikajeli Nem Alma

Desiccant maddesi bir türü olan silikaje sodyum meta silikattan meydana gelen boncuk boncuk üretilen gözenekli taneciklerdir. Silikajeli bu boncukların her biri birbirine bağlı birçok gözeneğin nemi kendinde tutundurarak nem alma işlemini gerçekleştirmesidir.

Alman mühendislik biliminin ürünü olan Trotec Firmasının;

Desiccant Nem Alma ve Desiccant Nem Kurutucu Cihazları yaşamın her alanında meskun mahallinde, endüstride tercih edilen ve hizmetleriyle sektörde yer edinen Trotec ürün yelpazesi oldukça geniş imkanlar sunmaktadır.

Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak, gereksinimlerini sonuç ve memnuniyet odaklı yürütmek, sürdürülebilir ve kontrol edilebilir imkanları sağlamaktadır. Trotec mühendisliği danışmanlık ve teknik uzmanlığıyla çözüme erişebilirliği gerçekleştirmektedir. Kalite ve satış sonrası hizmet müşteri beklentilerini karşılama esaslıdır.

Genel Kültür