Cafe Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Nelerdir?

Cafe Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Nelerdir?

Yeni cafe açmak isteyen girişimciler elbeteki hesap kitap yapmaya malzeme seçiminden başlamıştır. Seri yemek, yüksek sipariş kapasitesini karşılamak, dayanıklılık ve hijyen için endüstriyel mutfak malzemeleri cafeler için olmazsa olmazdır. Hazırlık ekipmanları, endüstriyel pişirme ekipmanları, soğutucular, ufak aletler ve daha bir çok malzeme endüstriyel olarak tercih edilebilir. Fiyatları her ne kadar yüksek olsada profesyonel mutfak için sanayi tipi ekipmanlar gereklidir.

Sanayi tip kahve makinesi, cimbali, hamburger tezgahları, davlumbazlar ufak kalemler olsa da bir çok grup endüstriyel statüye girince fiyatları faklılaşır.

Cafe Endüstriyel Pişirme Ekipmanları

Pişirme ekipmanları çok çeşitlidir. Cafe işletmelerinde ilk akla gelen ekipmanlar ise endüstriyel fırınlar, endüstriyel ızgaralar, fritözler, tost makineleridir. Son gelişen teknolojiler ile tüm bu ekipmanların dijital özellikli olanlarını bulmak ve otomat düzeyinde kullanım yapmak mümkündür. Profesyonel pişirme ekipmanları sayesinde bir çok şeyden tasarruf etme şansınız vardır. İş yükü azalttığı gibi enerji sarfiyatı bakımından da ekonomiktir.

Cafe Hazırlık Ekipmanları

Cafe mutfaklarında hazırlık herşeyden önce gelir. Eğer müsait bir hazırlık alanı ve ekipmanınız yoksa işler sarpa sarabilir. Bu nedenle ilk planlama bu yönde tercih edilebilir. Bunun için geliştirilmiş özel paslanmaz üniteler ve tezgahlar bulunmaktadır. Hijyen bakımından son derece uygun olan bu ürünler kolay temizlenir ve bir çok avantaj sağlar.

Cafe Endüstriyel Soğutucular

Pasta türü ürünlerin ve soğuk içecek gruplarının muhafazası için soğutma dolapları da oldukça önemlidir. Donuk tatlı satışı yapmayı dünüyorsanız derin dondurucu grupları mutlaka işinize yarayacaktır. Yerli üretim veya yabancı markalı bir çok modeli ülkemizde sanayi tipi malzeme satışı yapan yerlerden temin etmeniz kolaydır. İhtiyacınızı belirlediyseniz bir kaç firmadan fiyat teklifi alarak başlayabilirsiniz.

İkinci El Cafe Ekipmanları

Pastane, Restoran ve Cafe gibi mekanlar sık açıldığı gibi el değiştirebilir, kapanabilir ve yeniden aynı lokasyonda açılabilir. Bu nedenle hem girişimci hem işletme sayısı oldukça fazladır. Yeni ürün alacak ekonomik güce sahip olmayanlar ikinci el cafe malzemeleri alımına yönelmektedir. Endüstriyel ekipman satışı ülkemizde hayli fazladır. Dayanıklılığı ve kullanım ömrü oldukça yüksek olan bu ekipmanların ikinci veya üçüncü kişilerce kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur.

 

Genel Kültür