Avangart Ne Demek? Avangart Giyim, Avangart Mobilya Nedir?

Avangart Ne Demek? Avangart Giyim, Avangart Mobilya Nedir?

Avangart Ne Demek?

Avangart kelimesinin anlamı yenilikçidir. Aynı zamanda deneysel anlamı da bulunur. Bir durumun yenilikçi olması daha çok politikada, deneysel olması ise kişisel anlamda daha yaygın kullanılır. Sanatsal anlamında ise farklılığı ifade etmektedir.

Avangart pek çok alanda kullanılabilen bir kelime olmasına rağmen, yenilik ve farklılık oluşturmayı hedefler. Bu nedenle yeni bir yaratma değil yapılmış olanı değiştirmek söz konusudur. Farklı renkler, desenler, materyaller kullanılarak var olanı daha güzel hale getirmeye çalıştır.

Giyim, aksesuar, resim, müzik, mobilya gibi farklı alanlarda avangarda başvurulur. Oluşturulan değişimlerin temelinde yenilikçilik bulunduğu için tüm alanlar daha kullanışlı hale gelir. Ayrıca modernleşmek üzerine başlatılan akımlardan biridir.

Avangart Giyim, Avangart Mobilya Nedir?

Avangart giyim, yeni bir moda yaratırken kumaşlar yerine farklı maddeler kullanılmasıdır. Örneğin yalnızca taşlardan oluşan bir kıyafetin tasarlanması avangart giyim olarak kabul edilir. Ancak giyim sektöründe oluşan tüm avangartlar günlük yaşamda kullanılabilir şekilde üretilir.

Avangart mobilya kavramı, klasik ve eski şekilde kullanılan mobilyalara yenilik gelmesidir. Örneğin eski bir tasarımın farklı renklerle yeniden tasarlanması avangart mobilyayı oluşturur. Bu esnada daha sade ve yenilikçi eşyalar oluşturulması ön plandadır.

 

Kaynak: uykudan.com

Genel Kültür