Aşı Olmayı Reddeden Djokovic Amerika Açık’a Gidebilecek Mi

Aşı Olmayı Reddeden Djokovic Amerika Açık’a Gidebilecek Mi

Aşı Olmayı Reddeden Djokovic Amerika Açık’a Gidebilecek Mi?

Novak Djokovic sezonun son Grand Slam’i olarak Amerika Açık’a katılacağını düşünüyor. Sırp kökenine sahip olan gözde turnuva listesinde yer alıyor olsa da Amerika’ya girişte aşı zorunluluğu bulunuyor. Novak Djokovic, Amerika Açık’a katılacağından oldukça umutlu. Sırp yıldız ise “Turnuvaya hazırlanıyorum” dedi.

ABD İçin Aşı Şartı
Aşı olmayı reddetmiş olan Djokovic için süreç ise henüz belli değil. Turnuva kurallarına göre ise Amerika Açık’a katılmasının önünde herhangi bir engel yok. Ancak ülkeye girişlerde, aşı şartı aranıyor. Bu da Djokovic’in Amerika Birleşik Devletleri’ne giremeyecek olduğu anlamına geliyor.
Sırp kökenine sahip olan sporcu, gördüğü destek için tenis severlere teşekkür ederken vize sonucunu da beklemekte olduğunu da söyledi. Turnuvaya katılabilmesi için 45 bin kişi imza topladı.
Djokovic sene başında aşı zorunluluğu sebebi ile Avustralya’ya girememiş ve sezonun ilk Grand Slam’ine katılamamıştı.
Sırp tenis oyuncusu Amerika Açık’ta toplamda 3 kez şampiyonluğa ulaştı. Sezonun son Grand Slam’i ise 29 Ağustos ile 11 Eylül arasında düzenlenecek. Bu durum ile ilgili olan tüm detaylar ise canlı bahis siteleri içerisinde yerini almış olacak.

Grand Slam Yarışında Son Durum
Tenisin üç büyükleri arasında grand slam çekişmesi devam ediyor. Djokovic, bu sene kazanmış olduğu Wimbledon zaferi ile şampiyonluk sayısını toplamda 21’e çıkardı.
Roger Federer’in 20 adet şampiyonuluğu bulunurken Rafael Nadal 22 grand slam zaferiyle lider konumunda yer alıyor

Spor